Zóveel betaal je bij Febo voor 2 frietjes, 4 kroketten en 2 milkshakes

Wat kost snacken tegenwoordig?

Het dagelijks leven wordt voor iedereen duurder. Sinds 1 juli leg je aan de pomp weer 15 cent per liter benzine meer neer dan eind juni. Ook de huur schiet omhoog, en op sommige plekken wordt zelfs 300 euro boven de vraagprijs geboden.

Je kunt natuurlijk altijd naar de snackbar om de hoek, maar soms wil je gewoon iets uit de muur trekken — je weet wel, die iconische Febo-muur.

Happen uit de muur, lekker snel

Febo is al jaren hét adres voor een razendsnelle snack uit de muur. Zin in een kroket, frikandel of kaassoufflé? Je kunt er altijd terecht voor een snelle hap.

Het werkt kinderlijk eenvoudig: kleingeld erin, klepje open, en je warme snack ligt klaar. Ideaal als je haast hebt of geen zin hebt in een wachtrij. Maar wat kost dat tegenwoordig eigenlijk bij Febo?

Febo blijft een favoriet

Toch blijft de snackmuur onverminderd populair. Het gemak en het nostalgische gevoel trekken mensen nog steeds aan. Bovendien heeft Febo een brede kaart, waardoor er voor iedereen wel iets tussen zit.

Van de klassieke kroket tot moderne vegan opties: Febo heeft het in huis. Juist dat brede assortiment maakt het, ondanks de prijsstijgingen, een aantrekkelijke keuze voor een snelle maaltijd.

Prijzen die oplopen

Ook bij Febo zijn de bedragen omhooggegaan, net als bij veel andere eetgelegenheden. Per 1 juli komt daar nog een extra toeslag bij voor eten in of met plastic, zoals een frietbakje of een plastic vork.

Dat merk je in je portemonnee. Wat reken je af voor twee porties friet, vier rundvleeskroketten en twee milkshakes?

Voor precies die bestelling betaal je nu 38 euro. Dat is stevig geprijsd voor een supersnelle hap uit de muur.

Even een rekensommetje met een knipoog: voor 38 euro kun je bij de Action een frietpan scoren, een zak patat en kroketten meenemen, en dan houd je nog 20 euro over om jezelf fooi te geven. Grapje natuurlijk, maar het laat wel zien hoe duur zo’n simpele snackmaaltijd is geworden. Het is niet meer zoals vroeger, toen je met een paar euro’s bij Febo klaar was.

Daar zitten meerdere oorzaken achter. Wereldwijd zijn de kosten van grondstoffen en ingrediënten gestegen, wat je overal terugziet in de voedselprijzen. Daarnaast is er de extra heffing op plastic verpakkingen, bedoeld om plasticgebruik te verminderen en het milieu te beschermen. Goede zaak, maar je voelt het wel in je uitgaven.

Leven wordt duurder op alle fronten

Die duurdere snacks passen in een grotere trend. Niet alleen je snack, maar ook je boodschappen, brandstof en huur zijn flink omhooggegaan.

Daardoor moet je bewuster plannen en kritischer kiezen waar je je geld aan uitgeeft. Een snack uit de muur is snel en makkelijk, maar soms is thuis koken simpelweg goedkoper.

Creatief zijn met je maaltijden helpt. Zelf koken bespaart niet alleen geld; vaak is het ook gezonder en leuker. Online vind je genoeg simpele, betaalbare recepten die je helpen de stijgende kosten een beetje te temmen.

Conclusie

Ondanks de hogere prijzen blijft Febo voor veel Nederlanders een geliefde plek. De iconische snackmuur is een stukje cultuur en nostalgie dat je niet zomaar vervangt. Of je nou een snelle kroket uit de muur trekt of thuis je eigen friet bakt: het belangrijkste is dat je ervan geniet en goed voor jezelf zorgt.

Scroll naar boven