Jan Smit onthult wat Gerard Joling na zijn plotselinge vertrek heeft gedaan: ‘Zo hoort het niet’

Het onverwachte vertrek van Gerard Joling bij De Toppers blijft de gemoederen bezighouden. De zanger kondigde zijn afscheid aan zonder dat zijn collega’s daarvan vooraf op de hoogte waren. Vooral Jan Smit was niet gelukkig met de manier waarop het nieuws naar buiten kwam. Inmiddels hebben de twee artiesten elkaar gesproken en heeft Gerard zijn excuses aangeboden.

Toch lijkt daarmee nog niet alle onduidelijkheid rond het vertrek verdwenen.

Jan hoorde het nieuws onverwacht

Jan Smit vertelde vrijdagmiddag 30 oktober in het radioprogramma Evers & Co op Radio 538 hoe hij de afgelopen periode heeft beleefd.

Volgens de Volendamse zanger kwam het nieuws over Gerards vertrek als een complete verrassing. De overige leden van De Toppers zouden niet vooraf persoonlijk zijn ingelicht.

Voor Jan was dat vooral een kwestie van communicatie. Hij vond dat het besluit op een andere manier bekendgemaakt had moeten worden, zeker na een samenwerking die jarenlang heeft geduurd.

Het plotselinge nieuws had bovendien gevolgen voor de andere leden, die nu vragen krijgen over de toekomst van de populaire zangformatie.

Gerard heeft excuses aangeboden

Ondanks de ontstane onrust hebben Jan en Gerard inmiddels weer contact gehad.

Jan vertelde dat hij zijn voormalige collega al meerdere keren heeft gesproken. Tijdens een van die gesprekken heeft hij duidelijk gemaakt dat hij de gekozen gang van zaken niet netjes vond.

Gerard zou daarop zijn excuses hebben aangeboden.

Dat betekent niet dat zijn besluit om te vertrekken is teruggedraaid. Wel blijkt uit de gesprekken dat de artiesten hun meningsverschil rechtstreeks met elkaar hebben besproken.

Gerard wijst naar management

Ook Gerard Joling verscheen vrijdag in het radioprogramma. Daar gaf hij zijn eigen uitleg over de gebeurtenissen.

Volgens Gerard lag het probleem vooral bij de communicatie vanuit het management van De Toppers. Hij stelt dat zijn wens om te stoppen al eerder bekend was binnen de organisatie, maar dat die informatie onvoldoende bij zijn collega’s terechtkwam.

Het management heeft eerder een andere lezing gegeven over het contact met de zanger en zijn vertegenwoordiging.

Gerard benadrukte bovendien dat er volgens hem geen ruzie bestaat tussen hem en de overige Toppers.

Wie gaat Gerard vervangen?

Nu zijn vertrek vaststaat, draait de aandacht steeds meer om de toekomstige samenstelling van de groep.

De naam van Tino Martin wordt regelmatig genoemd als mogelijke opvolger. Jan Smit liet weten dat hij de zanger daarvoor geschikt vindt.

Een definitieve beslissing is echter nog niet bekendgemaakt. Ook andere artiesten worden genoemd in de discussies over de toekomst van De Toppers.

Voor de fans blijven daardoor verschillende vragen openstaan.

Eén ding is inmiddels duidelijk: na alle commotie hebben Jan en Gerard in ieder geval weer met elkaar gesproken. Maar hoe De Toppers er bij een volgende editie uitzien, moet nog blijken.

Scroll naar boven