Yvon Jaspers heeft door de jaren heen met veel deelnemers van Boer Zoekt Vrouw een bijzondere band opgebouwd. Met boer Geert Krops, die in 2014 aan het populaire programma deelnam, bleef ze zelfs jarenlang contact houden. Maar sinds zijn ernstige fietsongeluk is de situatie compleet veranderd.
Yvon zou Geert dolgraag willen spreken en bezoeken, maar vertelt dat dit momenteel “heel erg wordt afgehouden”.
‘Geert voelt echt als een vriend’
Voor Yvon was Geert na zijn deelname niet zomaar een voormalige kandidaat. De twee bleven elkaar spreken en later volgde ze hem opnieuw voor een ander televisieprogramma.
Tegen Story omschrijft de presentatrice hem als iemand met wie ze ontzettend kon lachen. Hun contact voelde volgens haar inmiddels als een echte vriendschap.
Juist daarom kwam het nieuws over zijn ongeluk hard aan.
Ernstig fietsongeluk veranderde alles
In februari ging het tijdens een vakantie in de Portugese Algarve ernstig mis.
Geert kwam tijdens het fietsen ten val en viel ongeveer twee meter naar beneden. Daarbij raakte hij volgens de berichtgeving vrijwel volledig verlamd.
Na aanvankelijk in Portugal te zijn behandeld, werd hij later overgebracht naar een ziekenhuis in Emmen. Inmiddels verblijft Geert in een verpleeghuis, waar hij aan zijn revalidatie werkt.
Yvon wil hem bezoeken, maar dat lukt niet
Sinds het ongeluk blijkt persoonlijk contact met Geert erg moeilijk.
Yvon vertelt dat even bellen momenteel niet mogelijk is. Een bezoek brengen blijkt eveneens geen optie.
Als die mogelijkheid er wel was geweest, zou ze naar eigen zeggen zeker bij hem langs zijn gegaan. Maar volgens Yvon “wordt dat nu heel erg afgehouden.”
Waarom een bezoek momenteel niet gewenst is, legt ze niet verder uit.
Zijn vrouw wil vooral rust en privacy
Geerts vrouw Leny heeft eerder duidelijk gemaakt dat ze de situatie rond haar man zoveel mogelijk privé wil houden.
Yvon zegt daar begrip voor te hebben. Geerts deelname aan Boer Zoekt Vrouw ligt inmiddels twaalf jaar achter hem en Leny maakte zelf geen deel uit van het programma. Geert leerde haar bovendien niet via het datingprogramma kennen.
Dat de familie nu geen behoefte heeft aan alle aandacht rondom zijn bekende verleden, kan Yvon dan ook begrijpen.
Toch hoort Yvon voorzichtig positief nieuws
Hoewel ze Geert zelf momenteel niet kan spreken, krijgt Yvon via anderen wel informatie over hoe het met hem gaat.
Volgens haar is Geert inmiddels bezig met revalideren en zou het iets beter met hem gaan.
Hoe zijn herstel zich verder ontwikkelt, is niet duidelijk. Na zo’n ernstig ongeluk kan een revalidatietraject lang en onzeker zijn.
Voorlopig respecteert Yvon daarom de afstand die wordt gevraagd.
Ze hoopt vooral dat het met Geert de goede kant op blijft gaan en wenst hem én zijn vrouw veel sterkte.
Voor de presentatrice blijft hij ondertussen duidelijk veel meer dan alleen die bekende boer uit een oud seizoen van Boer Zoekt Vrouw.
