Grote vraag naar hoveniers

De laatste jaren zijn Nederlanders steeds meer belang gaan hechten aan hun eigen en directe leefomgeving. Dit geldt niet alleen voor het interieur en exterieur van de eigen woning maar ook voor de eigen tuin. Het is dan ook niet vreemd dat het aantal hoveniersbedrijven de afgelopen jaren flink gegroeid is. Volgens cijfers van de Kamer van Koophandel zijn er de afgelopen 5 jaar 3000 hoveniersbedrijven bij gekomen. Dat is een toename van 30%.

Zelfs deze toename is nog niet toereikend om aan de grote vraag naar betaald tuinonderhoud te voldoen. De kans is groot dat je voor een tuinklus in april en mei al moeilijk of niet meer aan de beurt komt.

Misschien motiveert dit juist om zelf de tuin aan te pakken. De meeste mensen kiezen er tegenwoordig voor om meer groene beplanting en minder bestrating in een tuin aan te brengen. Het vooraf bedenken wat je precies wilt is daarbij erg belangrijk. Denk daarbij vooral aan het type grond en de ligging op de zon voordat je een definitieve keuze maakt.